הכלבים שלנו

מגוון הכלבים של מדברים עם כלבים הוא הגדול והמיוחד בישראל: יותר מ-50 כלבים. לכל אחד מהכלבים אופי ומאפיינים יחודיים. במדברים עם כלבים יודעים שכל כלב זקוק למשפחה ולכן כל הכלבים שלנו חיים בקהילה ולא בכלבייה ובסיום יום העבודה, כל כלב שב לחיק להקתו.

כלבי סיוע חינוכי\טיפולי

כלב הסיוע מסייע לנו, כמורים וכמטפלים בעבודה החינוכית והטיפולית. עבודתו של כלב הסיוע החינוכי/טיפולי מתהווה מעצם נוכחותו בכיתה או בחדר הטיפולים. נוכחות זו תתאפיין בתחושת רוגע ונעימות.
כלב הסיוע ילמד לזהות את האנרגיה הרצויה על פי המרחב ואופי הפעילות ויתאים עצמו למשתתפים.

כלבי הסיוע של 'מדברים עם כלבים' הם הקולגות החלומיים. הם יד ימיננו בכל דרך ועושים זאת באהבה רבה תוך כדי כשכוש זנב. חברות כבר אמרנו…

כלבי התרפיה

כלבי התרפיה מאפשרים לאדם מוכר וכזה שלא, ליצור קשר ראשוני וללמוד ולהנות מקשר זה.
על הכלב התרפי להיות ידידותי, סבלני ובטוח בעצמו ומורגל לסיטואציות שונות.
עליו להרגיש בנוח עם מגע אנושי ולהנות מליטוף ומגע גם אם איננו עדין.

כלבי התרפיה של 'מדברים עם כלבים' שונים מאחד לשני. הם נדבך חשוב בכל תחומי העשייה שלנו ומאפשרים לנו לקבל ולתת אהבה ללא תנאים וללא גבולות.

כלבי השירות

כלב שירות הינו חלק מהליך המודרניזציה והתמורות שחלו במערכת היחסים שבין האדם והכלב.
הכלב, בעל האינטליגנציה הגבוהה והיכולת ללמוד, בשילוב הרצון לרצות והרגישות לצרכי האדם בכלל ובעליו בפרט, יוכל לעזור ולשרת בתחומים שונים ומגוונים.
כלב השירות יקל על מגבלות חושיות שונות (עיוורון, חירשות וכו'..) ובמקביל על מוגבלויות מוטוריות (כסאות גלגלים, הליכון וכו'..).

כלבי השירות של 'מדברים עם כלבים' הינם ורסטיליים. הם מהווים כוח עזר עבור הצוות בכלל ואנשי הצוות בעלי המגבלות המוטוריות בפרט. כלבי השירות של 'מדברים עם כלבים' יאפשרו למשתתפים בפעילות ללמוד על מערכת היחסים הקסומה שבין האדם וכלב השירות.

כלבי העבודה

כלבי העבודה יבצעו מטלות מוגדרות המסייעות לבני האדם בעבודתם. בבסיס הקשר הקדום שנרקם בין האדם לכלב המבוית הייתה מערכת יחסים שהתבססה על עזרה הדדית. מטלות העבודה הקלאסיות היו בשמירה ובעזרה לרועה הצאן ולציידים בעבודתם. משם התפתחה העזרה לכוחות הביטחון והשיטור. כלבי תקיפה וכלבי איתור, גישוש וחילוץ נמנים היום כחלק אינטגראלי מכוחות הביטחון. יכולת העמידות והפיזיות הרבה אפשרו להיעזר בכלבי העבודה גם באזורים עם מזג אוויר קיצוני כדוגמת כלבי המזחלות.

כלבי העבודה של 'מדברים עם כלבים מאופיינים ברמת יצר גבוהה במיוחד. אנו נעזרים בכלבים אלה לטובת מטלות שונות ומגוונות ובעזרתם חושפים את המשתתפים ליכולות המיוחדות ולמחויבות ההדדית המדהימה שנוצרה בין האדם לבין כלב העבודה.