לימודי כלבנות טיפולית

קורסים מקצועיים לסטודנטים

בית הספר להכשרת סטודנטים של מדברים עם כלבים הוא מרכז הידע המוביל בישראל בתחום החינוך, הסיוע והשיקום בעזרת כלבים. העובדה שאנחנו חברה ותיקה וגדולה שנותנת שירותים לכמאה מסגרות מדי שבוע, הופכת אותנו לייחודיים בתחום. אנחנו לא מכללה. אנחנו חברה שעוסקת בתחום ומלמדת מה שאנחנו עושים בעשרים השנים האחרונות.
מדי שנה, אנחנו פותחים שתי כיתות קטנות ומקפידים לקבל אלינו ללימודים אך ורק סטודנטים שאנחנו מאמינים שישתלבו בהצלחה בתחום הכלבנות הטיפולית בישראל.
אנו גאים בכך שבוגרים שלנו מהעשור האחרון מהווים את חוד החנית של העשייה הכלבנית – טיפולית בארץ.
אחוז הבוגרים שלנו שעובדים והעובדה שבוגרים שלנו מתקבלים לעבוד גם בחברות שמתחרות בנו, זו האינדיקציה הטובה ביותר עבורנו לדעת שהמסלול שלנו טוב ומדויק.

המסלולים של לימודי הכלבנות טיפולית בבית הספר להכשרות של מדברים עם כלבים עוסקים במרחב העבודה והעשייה המיוחד שנוצר במפגש בין אנשים ובין כלבים, במגוון מסלולים ותחומי ידע

לימודי כלבנות טיפולית

מסלולי הלימוד

קורס כלבנות טיפולית - חינוך, סיוע ושיקום בעזרת כלבים – מסלול מלא (3 סמסטרים)

מסלול חד שנתי ארוך 3 סמסטרים, ייחודי ומרתק שמאפשר לכם להפוך את אהבתכם לכלבים ואנשים למקצוע.

על מנת לקיים שלושה סמסטרים בשנה אחת, אנו מתחילים את שנת הלימודים מיד אחרי סוכות ומסיימים אותה בחודש אוגוסט. המסלול שלנו מאופיין בקבוצות לימוד קטנות ויחס אישי לכל סטודנט. לצד השיעורים בכיתה, אנחנו שמים דגש על ההתנסות המעשית של כל סטודנט גם מול מגוון רחב של כלבים וגם במפגשים בין אנשים וכלבים בכל תחומי העשייה שלנו.

הסטודנטים לומדים ומתנסים בשטח בעזרת מגוון הפרויקטים שאנחנו עושים. לכל סוג אוכלוסיה וסוג פעילות עליהם נלמד בכיתה ניחשף לפרויקטים מעשיים בשטח וכך התיאוריה הופכת למעשית.

כלבנות טיפולית - המסלול המלא

למי מתאים מסלול הלימודים שלנו?

•    אנשים בכל הגילאים אוהבי אדם ואוהבי כלבים
•    אנשי הוראה הרוצים לצרף את הכלב כשותף לעשייה החינוכית
•    עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ומטפלים הרוצים להרחיב את ארגז הכלים
•    מאלפי כלבים שמעוניינים להרחיב את העשייה הכלבנית שלהם ולהיחשף לתחום המיוחד של חינוך, סיוע ושיקום בעזרת כלבים

הלימודים מתמקדים בשני צירים מרכזיים, המשולבים זה בזה:

ציר כלבני:

נבין ונכיר לעומק את בעל החיים המופלא ונהפוך מאוהבי כלבים למומחי כלבים.
תכני הלימוד משולבים בלימוד עיוני בכיתה ולימוד מעשי וחווייתי עם מגוון הכלבים של מדברים עם כלבים. במהלך השנה ישולב כלב פרויקט אישי של הסטודנט.
נלמד על עולמם המרתק של הכלבים:
•    מקור וביות הכלב
•    התפתחות גזעי כלבים
•    למידה ויצרים של כלבים
•    חושים ותקשורת
•    בריאות הכלב
•    גישות אילוף, כלי עבודה ועוד..

ציר אנושי:

נלמד כיצד לשלב בין עולמו של הכלב בעולם החינוך, הסיוע והשיקום וכיצד ניעזר ביכולותיהם של הכלבים כדי לעזור לאנשים.
נלמד תכנים מגוונים, לדוגמא:
•    מושגים מרכזיים בפסיכולוגיה
•    אוכלוסיות מיוחדות
•    גישות טיפול
•    מהם עולמות החינוך, הסיוע והשיקום והעולם החווייתי בשילוב עם כלבים
•    כתיבת תכניות עבודה, מטרות, יעדים ומערכי שיעור
•    בנייה ושימוש באביזרים מיוחדים לעבודה במרחב החדר ובמגרש
•    דגשים בעבודה פרטנית ועבודה קבוצתית

קורס סיוע‚ חינוך ושיקום בעזרת כלבים – המסלול המיוחד

מסלול המיועד לאנשים מיוחדים. דגש על המעבר מקבלה לנתינה – ממטופל למטפל. יחס אישי וליווי פרטני ודגש על שילוב בקהילה ובחיים העצמאיים.
המסלול נבנה ומותאם לכל אחד לפי צרכיו ולפי היכולות האישיות שלו.

סגל הכלבים

מגוון הכלבים בבית הספר להכשרות של מדברים עם כלבים הוא הגדול והמיוחד בישראל. ברשותנו יותר מחמישים כלבים. לכל אחד מהם אופי ומאפיינים ייחודיים. כל כלב, עם אופיו המיוחד, מלמד אותנו היבטים שונים איתם אנו מתמודדים בכלבנות יצירתית. במסגרת תכנית הלימודים, כל סטודנט מכשיר כלב אישי, לעבודת הסיוע, השיקום והחינוך בעזרת כלבים. אנו מאמינים שכל כלב זקוק למשפחה ולכן כל הכלבים שלנו חיים בקהילה ולא בכלבייה. הכלבים שותפים לעשייה שלנו במשך היום ובסיום יום העבודה, כל כלב שב לחיק להקתו.

סגל המדריכים

סגל המרצים בבית הספר להכשרות של 'מדברים עם כלבים' מורכב מאנשי חינוך, אוהבי אדם ואוהבי כלבים, השוקדים על פיתוח וטיפוח מערכת יחסים מיוחדת בין האדם לכלב. לכל המרצים תעודות הכשרה בסיוע, שיקום וחינוך בעזרת כלבים וצוות מיומן בהעברת לימודי כלבנות טיפולית. כל המרצים בלימודים עוסקים גם כיום בעשייה בשטח. אנו מאמינים שעל מנת ללמד, אתה חייב להמשיך ולעשות.

קורס כלבנות טיפולית
קורסים מקצועיים לכלבנות טיפולית
הגישה הפדגוגית

בבית הספר להכשרות של מדברים עם כלבים מקפידים על שמירת המחויבות ההדדית בין האדם לכלב ונעזרים בכלב כשותף חינוכי ומסייע, אשר בעזרתו ניתן להגיע לשיפור ברבדים שונים בבריאותו הפיזית והנפשית, ובעיצוב אופיו ואישיותו של האדם שאיתו אנו עובדים. הלימודים מתקיימים באווירה משפחתית וחמה, בקבוצות קטנות, תוך מתן דגש לפיתוח האישי של כל סטודנט וסטודנט. אנו מאמינים שסביבת לימודים נעימה ומשפחתית, הכרחית לטובת למידה מיטבית ואנו נותנים לכך דגש מיוחד ממנו אמורים להתרשם כבר בסיור ההיכרות.