לימודי כלבנות טיפולית

בית הספר להכשרות של מדברים עם כלבים הוא ממרכזי הידע המובילים בישראל בתחום החינוך, הסיוע והשיקום בעזרת כלבים. הבוגרים של מדברים עם כלבים משתלבים בהצלחה רבה ומקדמים את תחומי לימודי כלבנות טיפולית בישראל, עד היום הוכשרו במסגרת המקצועית של בית הספר מדריכים רבים שהשתלבו במסגרות חינוכיות וטיפוליות שונות.

מסלולי
הלימוד

לימודי כלבנות טיפולית

המסלולים של לימודי הכלבנות טיפולית בבית הספר להכשרות של מדברים עם כלבים עוסקים במרחב העבודה והעשייה המיוחד שנוצר במפגש בין אנשים ובין כלבים, במגוון מסלולים ותחומי ידע:

מסלול חד-שנתי, ייחודי ומרתק, המאפשר לכם להפוך את אהבתכם לכלבים למקצוע מרתק.
מסלול זה מאופיין בקבוצות לימוד קטנות ויחס אישי לכל סטודנט. שנת הלימודים מחולקת לשני סמסטרים:

סמסטר א'- כלבנות  נלמד על מקור הכלב, ביות הכלב, גזעי כלבים, למידה אצל כלבים, יצרים, גישות אילוף, כלי עבודה ועוד.. כמו כן, במהלך סמסטר זה יבחר כל סטודנט גור להכשרה אישית.

סמסטר ב'- כלבים בעולם הסיוע החינוך והשיקום   נדע כיצד לשלב בין עולמו של הכלב לעולם החינוך, הסיוע והשיקום. נלמד על הגדרות מרכזיות בתחום הפסיכולוגיה, מגוון אוכלוסיות טיפוליות, גישות טיפול, סיוע ושיקום בעזרת כלבים, כלבים בעולם החינוך, כלבנות חווייתית, כתיבת מערכים ותוכניות התערבות ועוד.. בלימודים אנו שמים דגש על ההתנסות של הסטודנטים בפועל בפעילויות ובמהלך סמסטר זה יעבור כל סטודנט סטאז' מקיף בכל אחד מתחומי העשייה של הכלבנות הטיפולית.

מסלול המיועד למטפלים ולמורים שמעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ואת העשייה שלהם ולהיחשף לתחום המיוחד של חינוך, סיוע ושיקום בעזרת כלבים. הלימוד בקבוצות קטנות והכוונה אישית.
המסלול מתמקד בעיקר בהבנת עולם הכלבים, אילוף כלבים, הטיפול בכלב וכיצד אנו משלבים בין העבודה עם הכלבים לעבודת המטפל והמחנך.
בלימודים אנו שמים דגש על ההתנסות של הסטודנטים בפועל בפעילויות ובמהלך הלימודים יעבור כל סטודנט סטאז' והתנסות בעבודה עם כלבים נטושים.

מסלול ליווי סטודנטים ממסגרות אקדמאיות שונות כחלק ממכלול שלם. בחמש השנים האחרונות 'מדברים עם כלבים' מלווה את מסלול הלימודים "מטפלים בעזרת בעלי חיים" במכללת סמינר הקיבוצים.

מסלול לימודי כלבנות טיפולית המיועד למאלפי כלבים שמעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ואת העשייה שלהם ולהיחשף לתחום המיוחד של חינוך, סיוע ושיקום בעזרת כלבים. הלימוד בקבוצות קטנות והכוונה אישית.

המסלול מתמקד בעיקר בתוכן לימודי כלבנות טיפולית הכוללים:

הגדרות מרכזיות בתחום הפסיכולוגיה, אוכלוסיות מיוחדות, גישות טיפול, סיוע ושיקום בעזרת כלבים, חינוך בעזרת כלבים, כתיבת מערכים, כלבנות חווייתית, תוכניות התערבות בעזרת כלבים ועוד.. בלימודים אנו שמים דגש על ההתנסות של הסטודנטים בפועל בפעילויות ובמהלך הלימודים יעבור כל סטודנט סטאז' מקיף בכל אחד מתחומי העשייה של הכלבנות הטיפולית.

מסלול חד- שנתי המיועד לאנשים מיוחדים. דגש על המעבר מקבלה לנתינה – ממטופל למטפל. יחס אישי וליווי פרטני ודגש על שילוב בקהילה ובחיים העצמאיים.
המסלול נבנה ומותאם לכל אחד לפי צרכיו ולפי היכולות האישיות שלו.

סגל המדריכים

סגל המרצים בבית הספר להכשרות של 'מדברים עם כלבים' מורכב מאנשי חינוך, אוהבי אדם ואוהבי כלבים, השוקדים על פיתוח וטיפוח מערכת יחסים מיוחדת בין האדם לכלב. לכל המרצים תעודות הכשרה בסיוע, שיקום וחינוך בעזרת כלבים וצוות מיומן בהעברת לימודי כלבנות טיפולית.

סגל הכלבים

מגוון הכלבים בבית הספר להכשרות של מדברים עם כלבים הוא הגדול והמיוחד בישראל. ברשותנו יותר מארבעים כלבים, כאשר לכל אחד מהם אופי ומאפיינים ייחודיים משלו. כל כלב, עם אופיו המיוחד, מלמד אותנו היבטים שונים איתם אנו מתמודדים בכלבנות יצירתית. במסגרת תכנית הלימודים, כל סטודנט מכשיר כלב אישי, לעבודת הסיוע, השיקום והחינוך בעזרת כלבים. אנו מאמינים שכל כלב זקוק למשפחה ולכן כל הכלבים שלנו חיים בקהילה ולא בכלבייה. הכלבים שותפים לעשייה שלנו במשך היום ובסיום יום העבודה, כל כלב שב לחיק להקתו.

הגישה הפדגוגית

בבית הספר להכשרות של מדברים עם כלבים מקפידים על שמירת המחויבות ההדדית בין האדם לכלב ונעזרים בכלב כשותף חינוכי וטיפולי, אשר בעזרתו ניתן להגיע לשיפור ברבדים שונים בבריאותו הפיזית והנפשית, ובעיצוב אופיו ואישיותו של האדם המטופל. הלימודים מתקיימים באווירה משפחתית וחמה, בקבוצות קטנות, תוך מתן דגש לפיתוח האישי של כל סטודנט וסטודנט.

קורס כלבנות טיפולית
קורסים מקצועיים לכלבנות טיפולית

על הלימודים אצלנו...