שבתאי ניצחון

שבתאי ניצחון

יליד כפר סבא 1974, גר כיום במכמורת, נשוי לכרמית ואבא להילי ולאור, בוגר מסלול הכלבנות של וינגייט ואוהב כלבים מלידה.

מאז ומעולם תחום הדרכת בני נוער קרוב לליבי. בשנת 1996 נסעתי לארה"ב, במסגרת משלחת של מדריכים ישראלים, המיועדת לעבוד עם ילדים ונוער במחנות, ברחבי המדינה. שאיפות רבות היו לי באותם ימים, בהן רציתי לשלב את יכולותיי המקצועיות, עם אהבתי לילדים ובני נוער.

ב-29 ליולי 1996 חלה תפנית בחיי. במהלך נסיעה, בה ישבתי ליד הנהג, עברנו תאונת דרכים קשה, ממנה נפגעתי קשה מאד בעמוד השדרה. במשך כשבועיים נשקפה סכנה לחיי. במהלך מבצע מורכב הוטסתי לארץ להמשך טיפולים בתל השומר. מהלך השקום בבית החולים, נמשך כשנה. הובהר לי שאהיה משותק, לכל חיי, מקו החזה ומטה. הותאם לי כסא גלגלים מיוחד , ומאז אני חי את המציאות החדשה.

תמיד אהבתי את החיים, ולא נתתי לתאונה להרוס אהבה זאת. בשנים הראשונות עסקתי בללמוד להיות עצמאי, ערן, חברי הטוב, לווה אותי במהלך השיקום. בשנת 2001 קיבלנו החלטה משותפת להפוך את אהבתנו לכלבים, למקצוע. יחד למדנו בוינגייט על מערכת היחסים המיוחדת שבין כלבים ובני אדם, ואז גם אימצתי את כלבתי הראשונה, אודם. אודם, כלבת רועה גרמני נדירה, היתה לי לשותפה בחיים במשך 7 השנים הבאות.

תפקידי ב'מדברים עם כלבים' הינו בשני מישורים: הראשון, להשתמש בידע הכלבני שלי על מנת להכשיר את הכלבים הטיפוליים שברשותנו. השני, לנצל את סיפור חיי המורכב, ואת השקום הארוך והמוצלח שעברתי על מנת לתת כח לאנשים אחרים.

כאדם, כמחנך וכאחד שיושב על כסא גלגלים, חשוב לי לחשוף את הילדים ובני הנוער לעולמו של השונה. נח לי לעשות זאת בעזרת חברו הטוב של האדם, הכלב, מכיוון שהוא, מעולם לא הסתכל עלי כמוגבל.